Zastřešení bazénu zimní zahradou

Abyste si mohli svůj bazén užívat za jakéhokoliv počasí, klidně i v zimních měsících, je třeba vyřešit jeho zastřešení.

Velmi oblíbeným způsobem, jak zastřešení bazénů provést, je postavení atypické zimní zahrady. Je to řešení velice efektní, pro obyvatele domu opravdu komfortní, a i architektonicky dobře řešitelné.

Užijte si bazén celoročně

Zastřešením bazénu zimní zahradou získáte nejen praktický způsob, jak využít bazén celoročně, ale také dáte svému domu nový, svěží vzhled.

Je však nutno poukázat na několik potíží, které jsou řešitelné, ale ze zastřešení bazénu zimní zahradou prostě vyplývají.

Nejzásadnější je vyřešit větrání a odvlhčování atypické zimní zahrady. Je nutné, aby byly použité materiály pro výstavbu vybrané racionálně, protože jinak by mohlo docházet k tepelným mostům, případně až ke vzniku plísní.

Odvětrávání lze provést systémem otevírání výklopných oken, pokud si však chcete užívat bazénu i během zimy, nevyhnete se montáži odvlhčovače a výkonného ventilátoru.

Všechna elektrická zařízení, která jsou pro účely zastřešení bazénu zimní zahradou, musí být certifikována pro použití do vlhkého prostředí a stejně tak musí být vyřešeno i dalších mnoho požadavků.

Mám zájem o nezávaznou poptávku

Atypická zimní zahrada s bazénem připojená k domu

Atypickou zimní zahradu lze připojit přímo k domu, což poskytuje uživatelům velký komfort. Při tomto řešení je třeba soustředit se i na ochranu zdi domu kvůli zvýšené vlhkosti z bazénu a použít například speciální omítku.

Atypická zimní zahrada s bazénem stojící samostatně

Atypická zimní zahrada s bazénem může stát i samostatně mimo dům, připravte se však na přebíhání mezi domem a bazénem, někdy i za nepříznivého počasí. Při tomto řešení zimní zahrady je třeba, aby alespoň jedna stěna byla zděná, pro stabilitu celého objektu.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.