Vzorník dřevěných a dřevohliníkových oken

Dřeviny

Základem je vícevrstvý lepený hranol z absolutně čistého radiálního řeziva bez suků a vad. U špaletových oken se navíc používá spárovka na ostění o síle 20mm.

Smrk

Nejpoužívanější a nejlevnější tuzemská dřevina. Dřevo je měkké, lehké, pevné a v suchu trvanlivé. Smrkové hranoly zaručují stabilitu a stálost výrobku. Je nabízen a jako napojovaný, nebo ve fixních délkách.
 
 

Dub

Tvrdá, pevná a trvanlivá dřevina na povrchu poréznější. Má horší tepelně-izolační vlastnosti proti jehličnatým dřevinám. Napojovaný nebo fixní lepený hranol.
 

Meranti

Exotická tvrdá dřevina zaručující stabilitu a tvarovou stálost výrobku. Hranoly se vyrábí pouze v nenapojovaných lamelách. Barva dřeva má červeno-hnědý nádech a na povrchu má dřevo porézní strukturu.
 
 

Borovice

Druhá nejvíce používaná tuzemská dřevina pro výrobu oken a dveří. Dřevo má lepší strukturu a kresbu, pod lazury vhodné, ale nelze aplikovat pod bílou barvu z důvodu žloutnutí pro příliš velké množství pryskyřic obsažených v dřevině. Nepojovaný nebo fixní hranol.
 

Modřín

Ceněna dřevina pro své vlastnosti podobné dřevině dub. Pouze fixní provedení hranolů.
 
 

Lazury pro svrchní vzhled

Povrchová úprava oken a vstupních dveří je prováděna vodou ředitelným lazurovacím lakem ADLER - největšího Rakouského výrobce v Tyrolsku. Okna jsou povrchově upravována vysoce elastickými akrylovými barvami a lazurami s vynikající odolností proti povětrnostním vlivům a ochranou proti UV záření. Tato povrchová úprava respektuje vlastnosti dřeva, je pružná, pohybuje se dřevem a proto nepopraská.

TŘÍVRSTVÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA SPOČÍVÁ:

Náhled lazur na dřevině smrk, dub a meranti:

   

RAL

Máte dotaz? Napište nám, rádi vám odpovíme.