Vedlejší, terasové dveře z profilů Inoutic/Deceuninck

Hlavním vchodem sice vítáme hosty, přicházíme z práce či ze školy, ale vedlejší vchod ve výsledku (a to hlavně v letních měsících) používáme mnohem častěji. Zvláště, jste-li zvyklí trávit volný čas na zahradě, třeba tam i jíst, číst si nebo se jinak bavit, je jistě namístě uvažovat o pěkných, moderních terasových dveřích. Jak propojit zahradu s domem je otázka, kterou řeší mnoho lidí. Ideálním řešením je

Tendence dnešní doby je dělat je velké, prosklené, abyste si i zevnitř mohli užívat pohled na zahradu, případně krajinu za domem. Zároveň se počítá s tím, že v teplejších dnech budou více používané, někdy i permanentně otevřené. Ovládání dveří tedy musí být jednoduché, aby to zvládl opravdu každý. Nezapomínejme ale také na to, že pro komfort v zimních měsících musí mít dobré tepelně-izolační vlastnosti. Není nic přece lepšího než koukat z příjemně vyhřátého domu terasovými dveřmi na zasněženou krajinu.

Významná je samozřejmě i otázka odolnosti vůči vloupání. Ač se může na první pohled zdát, že terasové dveře přímo lákají zloděje, není tomu tak. I na terasové dveře se vztahují parametry bezpečnosti, které musí být dodrženy. Samozřejmostí tedy je uzamykatelnost a další bezpečnostní prvky.

Výhodou vedlejších, terasových dveří je nižší pořizovací cena oproti vchodovým dveřím, ale také to, že do domu vpustí mnohem více přirozeného světla než právě hlavní, vchodové dveře. Jejich ovládaní je jednoduché a nevyžaduje příliš síly. Zároveň je lze otevřít pouze na ventilaci, aniž by byl hrozilo riziko vloupání.

Nabízíme terasové dveře i vedlejší dveře z pevných profilů, jejichž pohledová šířka je 95–105 mm. Nejčastější využití nalézají právě jako zahradní vstup, nebo také boční, zadní či garážový vchod do domu. Navrhujeme dveře tak, aby měly tzv. zvedací zámky ovládané klikou. Uzamykání tak probíhá pohybem kliky nahoru a následným otočením klíčem. Standartem je u těchto dveří hliníkový práh, dveřní panty a klika-klika ve štítku s cylindrickou vložkou.

Vedlejší, terasové dveře z profilů Inoutic/Deceuninck

Máte dotaz? Napište nám, rádi vám odpovíme.