Dřevohliníková okna Brno a okolí

Dřevohliníková okna jsou velmi důležitou částí každého domu a měli bychom je vždy pečlivě vybírat, neboť se jedná o investici, kterou budeme užívat desítky let. Je proto na místě zajímat se o ty nejkvalitnější výrobky, které trh nabízí.

Samozřejmě, že nejde jen o vizuální stránku, kdy si přejeme, aby okna co nejlépe zdobila fasádu a vyhovovala našemu vkusu. Musí nám jít hlavně o kvalitu a také o účel, které okna mají mít. V první řadě je třeba brát v úvahu jakost vstupních materiálů, izolační hodnoty, zabezpečení před vloupáním, variabilitu tvarů a barev.

Dřevohliníková okna jsou velmi populární. Zabýváme se prodejem tohoto nového typu oken, který je stále oblíbenější. Vyznačuje se především propojením dvou úžasných materiálů – dřeva a hliníku.

Dřevohliníkový okenní rám je dřevěné okno s hliníkovým obkladem zvenku.

Díky kombinaci obou materiálů nabízí tento druh okenního rámu výhody obou typů oken.

Okenní rámy z přírodního dřeva jsou robustní, přispívají k příjemné domácí atmosféře, nabízí vynikající hodnoty izolace a jsou stabilní. Při zkombinování s hliníkem jsou bezúdržbová a extrémně odolná vůči povětrnostním vlivům.

Jelikož dřevohliníkové okno je ve své podstatě dřevěným oknem, má všechny jeho výhody.

Je vyrobeno z měkkého nebo tvrdého dřeva. Mezi nejběžnější patří smrk, modřín, borovice a dub. Každý typ dřeva má mírně odlišné vlastnosti a charakteristický vzhled. Proto lze design okenních rámů výrazně ovlivnit výběrem druhu dřeva.

Dřevěné okenní rámy mají nejlepší tepelně–izolační hodnoty. Existují však rozdíly v tepelné izolaci v závislosti na typu použitého dřeva. Měkké dřevo má podstatně lepší tepelnou izolaci než tvrdé.

Vzhledem k povaze materiálu dřevěné okenní rámy nabízejí vysokou stabilitu a tím i ochranu před vloupáním. Rovněž je ale třeba mít na paměti, že ochrana proti násilnému vniknutí není závislá jen na materiálu rámu. Použité zasklení a armatury jsou také důležitými součástmi této ochrany.

V dřevohliníkovém okenním rámu jsou pozitivní atributy dřeva doplněny skvělými vlastnostmi hliníku.

Hliník vyrobený z rudy bauxitu je velmi odolný kov. Proto okna z hliníku nebo s hliníkovým obkladem nabízejí velmi dobrou ochranu před vloupáním – ale stejně jako u dřevěných rámů za předpokladu, že použité zasklení a aramatury jsou také bezpečné.

Odolává povětrnostním vlivům po celá desetiletí

Okna z hliníku jsou proto bezúdržbová. Nicméně hliník dostává určitý druh patiny, což mnozí považují za neestetické. Tomuto efektu je však možné se vyhnout, pokud je upraven například práškovým povlakem, nebo eloxováním.

Spojuje dva zjevné protiklady, lehkost a stabilitu. To je velmi výhodné, zejména když jde o statické problémy.

Snadno se zpracovává. Povrch lze měnit odstínem práškového povlaku. Proto je hliník k dispozici dnes téměř ve všech barvách.

Vysoce kvalitní dřevohliníkové okenní rámy mají velmi vysokou prodejní cenu, neboť patří k nejkvalitnějším výrobkům mezi okenními rámy. Vyhovují náročným estetickým standardům, mají vynikající tepelnou izolaci, jsou bezpečné a prakticky bezúdržbové. A konečně dobře izolovaná okna trvale snižují náklady na vytápění.

Dřevohliníková okna prodáváme ve čtyřech variantách

Evolut – na fasádě je vidět jen sklo bez rámu

Kvadro – minimalistický design, křídlo lícuje s rámem

Klasik – okenní rám je předsazen před okenní křídlo

Retro – je možné použít i do historických budov

Objednaná okna vám přivezeme na určené místo a namontujeme. Provedeme i vysazení původních oken. Veškerý vzniklý odpad odvezeme a s ohledem na životní prostředí se o něj postaráme.

Naším hlavním cílem je spokojený zákazník, a proto se každé zakázce věnujeme individuálně s cílem najít nejvhodnější řešení. Naše působnost je nejen Brno a okolí.

Vzorník dřevohliníkových oken

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.